Czasem spotykam się z propozycją, by „Gość” nie zajmował się bieżącymi sprawami społeczno-politycznymi. Od tego są inne media, mówią zwolennicy tej tezy, a poza tym dość mamy już tej polityki.
W wyjątkowej rozmowie z lekarzem Jackiem Szulcem szczególną wagę mają chyba następujące słowa: „Dlatego cała odpowiedzialność w nas, w Kościele, by pomóc ludziom spotkać Boga.
Zadziwiająca jest siła prawdy.
Najpierw podziękowania. „Gość Niedzielny” nieprzerwanie od pięciu lat jest najchętniej czytanym tygodnikiem opinii w Polsce. Szanownym Czytelnikom bardzo dziękuję za wierność.
Nie ulega wątpliwości, że pieniądze wypłacane w ramach programu „Rodzina 500 plus” pozwolą wielu rodzinom żyć spokojniej, bez nieustannego lęku o stan domowej kasy.
Spotkanie papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim Cyrylem niewątpliwie przejdzie do historii, a lotnisko w Hawanie i data 12 lutego 2016 roku znajdą się we wszystkich opracowaniach o relacjach katolicko-prawosławnych.
Zdaję sobie sprawę, że okładkowe hasło „Ratuj duszę swoją” idzie w poprzek współczesnym tendencjom. Kto by tam ratował duszę.
Rok Życia Konsekrowanego zakończy się 2 lutego.
Papież Franciszek często bywa nazywany rewolucjonistą.
Kiedy pierwszy raz usłyszałem o projekcie przekazywania z budżetu państwa 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko, byłem wobec niego sceptyczny.
Masz pytania odnośnie do naszych tekstów o Funduszach Europejskich? Napisz na adres: projekt@gosc.pl
lub “Gość Niedzielny”,
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.